Obchody 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości

„Radosne Święto Niepodległości”

11 Listopada jak co roku w Świeto Niepodległości Strzelcy z JS 2021 uroczyście i radośnie świętowali ten dzień. Msza święta o godzinie 11.00 w kościele Farnym, której przewodniczył JE ks. biskup Jan Wątroba rozpoczęła główne uroczystości,a następnie o godz. 12.30 przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa Kuli stanęli Strzelcy z Rzeszowa (trzy pododdziały z LO nr XIV oraz pododdział plutonu miejskiego) wraz z pododdziałami wojska, policji, służby więziennej, straży pożarnej, harcerzy oraz grup rekonstrukcyjnych do podniosłego apelu. Uroczystość rozpoczęła się wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego,po czym zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Odczytano apel pamięci zakończony salwą honorową. Momentem kończącym uroczystość było złożenie wieńców i defilada pododdziałów. W trakcie przegrupowania do defilady można było zobaczyć niezwykle widowiskowy pokaz musztry paradnej z bronią w wykonaniu Strzeleckiego pododdziału reprezentacyjnego dziewcząt z LO nr XIV przy Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie.

 

 

Dalsze świętowanie odbyło się w I LO w Rzeszowie, gdzie był czas na wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, a także” małe co nieco”.
Po południu w Filharmonii Podkarpackiej strzelcy mieli możliwość dalszego świętowania na koncercie zespołu ,,Contra Mundum” ,który opracował fantastyczne aranżacje utworów patriotycznych. Tuz przed koncertem dziewczęta z XIV LO przy ZST w Rzeszowie zaprezentowały swoje umiejętności w układzie musztry paradnej do muzyki filmowej.
W tym radosnym nastroju zakończyliśmy obchody Święta Niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch galerii zdjęć klikając GALERIA1 lub GALERIA2

 

Uroczystość została opisana również w mediach internetowych:

 

Źródło: Strona internetowa JS2021 w Rzeszowie

 

Dodaj komentarz