Obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości w stolicy Małopolski – Krakowie

Dnia 11.11.2016r. w stolicy Małopolski odbyły się obchody kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nie mogło na nich zabraknąć Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego dumnie reprezentowanego przez Jednostkę Strzelecką JS2039 z Krakowa.

Uroczystości rozpoczęły się na Wawelu, gdzie to po przeglądzie pododdziałów przez Wojewodę Małopolskiego Józefa Pilcha rozpoczęła się uroczysta Msza Św. Po tym nastąpił przemarsz kolumn marszowych i tłumnie zgromadzonych Krakowian pod Krzyż Katyński, skąd droga prowadziła starymi ulicami Królewskiego Miasta Krakowa – przez Grodzką, Rynek, Floriańską, koło Barbakanu – na Plac Matejki pod Pomnik Grunwaldzki.

Po uroczystym Apelu Poległych oraz złożeniu wieńców, nastąpiła defilada, w której dumnie defilowali krakowscy Strzelcy z JS2039.
Należy nadmienić, że w wydarzeniu brała udział liczna delegacja naszych węgierskich braci znad Dunaju.

Po głównych uroczystościach nastąpiła zbiórka strzelców, podczas której kilkunastu kandydatów złożyło Rotę Przyrzeczenia Strzeleckiego stając się pełnoprawnymi członkami JS 2039 i Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Żródło: FB