Intensywny tydzień szkoleniowy Strzelców JS 1909 i JS 2073

W ubiegłym tygodniu członkowie jednostek strzeleckich JS 1909 (Toruń) i JS 2073 (Nakło nad Notecią) uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Biuro ds. Proobronnych MON na terenie 12.Brygady Zmechanizowanej. Szkolenie odbyło się 14 marca. Przećwiczono i zapoznano szkolonych m.in. z następującymi zagadnieniami:
– budową i zasadami używania granatów ręcznych,
– budową, składaniem i rozkładaniem broni strzeleckiej (BERYL),
– pomocą przedmedyczną na polu walki,
– wykonywaniem norm szkoleniowych ze szkolenia strzeleckiego,
– zgrywanie przyrzadow za pomoca uniwersalnej muszki,
– bezpieczne posługowanie sie bronią (B.L.O.S.),
– pracą na urządzeniu CYKLOP.

Kolejne szkolenie na terenie 12. Brygady Zmechanizowanej Strzelcy obydwu jednostek mają zaplanowane w czerwcu br.

W czwartek 16 marca nakielscy strzelcy odbyli trening strzelecki na strzelnicy sportowej nakielskiego Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK.

W sobotę 18 marca, mimo niesprzyjających warunków atmasferycznych Jednostka Strzelecka 2073 przeprowadziła zajęcia taktyczne w terenie Gminy Nakło nad Notecią. W szkoleniu uczestniczyli zaproszeni koledzy z Jednostki Strzeleckiej 1909 z Torunia. W trakcie sobotnich zajęć instruktorami poza dowódcą JS 2073 byli:
– drużynowy ZS Tomasz Malinowski,
– sekcyjny ZS Adam Dziewałtowski,
– sekcyjny ZS Juliusz Gasentzer.

Sobotnie zajęcia obejmowały zagadnienia z zakresu taktyki zielonej, musztry, terenoznawstwa, łączności oraz wykrywania improwizowanych ładunków wybuchowych.
Na zakończenie zajęc szkolonym rozdano materialy dotyczące taktyki wojsk lądowych oraz imienin marszałka Józefa Piłsudskiego, które obchodzimy 19 marca.

Foto: JS 2073

st. sierż ZS Slawomir POLAKÓW