Strzelcy pomagają… – JS 2093 Mielec

Działania podjęte przez JS 2093, Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec”

„Gotowi do działania”, w związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy rękawicę, rzuconą przez pandemię koronawirusa COVID 19. Zadeklarowaliśmy swoją gotowość do działania, kierując stosowne pisma do Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca.

Pierwszym z podjętych działań było szycie masek dla mieleckiego szpitala, uszyte przez nas maski trafiły min. na odział płucny, laboratorium. W akcję szycia jakże potrzebnych masek zaangażowanych zostało 5 maszyn do szycia, to oczywiście minimum 5 osób (strzelcy, mamy oraz babcie itd.)

 

Kolejnym działaniem było oddanie przez naszych strzelców krwi, która zawsze jest potrzebna aby ratować ludzkie życie. W ramach akcji SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ:

 

Mieleccy strzelcy, członkowie stowarzyszenia, podjęli się również rozwożenia posiłków dla podopiecznych jadłodajni Caritas przy parafii św. Mateusza oraz podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ul. Sitki 5. Do prowadzenia tej akcji zgłosiło się ok. 14 osób. Dziennie wolontariusze dostarczają kilkadziesiąt posiłków.

 

Po czwarte, zbiórka środków:
Na rzecz pomocy osobom, którzy korzystali z posiłków jadłodajni Caritas przy parafii św. Mateusza oraz pozostałych mieleckich parafii oraz na kabinę do dezynfekcji odzieży ochronnej dla Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Zakup kabiny do dezynfekcji odzieży ochronnej dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu pozwoli na znaczne zmniejszenie i tak już sporych wydatków związanych z zakupem i użytkowaniem odzieży ochronnej. Zbiórka łączy w sobie dwa elementy, wsparcie sprzętowe dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu oraz dla osób będących w potrzebie.

Przed epidemią wirusa SARS-CoV-2 jadłodajnie Caritas w Mielcu wydawały posiłki potrzebującym na miejscu. Obecnie wiele posiłków wydawanych jest w trosce o bezpieczeństwo tylko na wynos i rozwożonych przez wolontariuszy pod wskazany adres, co niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Wierzymy głęboko, że Wasze Wielkie Mieleckie Serducha przyczynią się do zakupu opakowań jednorazowych, środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych. Chcemy uzbierać około 50 tys. PLN, żeby móc sprawnie i bezpiecznie obsługiwać osoby potrzebujące przez przynajmniej 3 miesiące oraz zakupić w/w sprzęt.

 

W RAMACH WSPÓŁPRACY Z INNYMI ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI POSTANOWILIŚMY ZORGANIZOWAĆ ZBIÓRKĘ 

WIELKA MIELECKA ZBIÓRKA GORĄCEGO SERCA

Na rzecz pomocy osobom, którzy korzystali z posiłków jadłodajni Caritas przy parafii św. Mateusza oraz pozostałych mieleckich parafii oraz

na kabinę do dezynfekcji odzieży ochronnej dla Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

 

TY RÓWNIEŻ MOŻESZ POMÓC, WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ